نام بخش : مادران نوزادان                 مسئول بخش: مژگان پیرهادی

نوع بخش : بستری

مکان جغرافیایی بخش در بیمارستان : در ضلع شمالی طبقه پنجم واقع شده است

تلفن های داخلی : 500-501-502-503-559

 بخش مادران بیمارستان آریا در تاریخ 29/8/89 افتتاح و راه اندازی گردید . این بخش در ضلع شمالی طبقه پنجم بیمارستان واقع شده است که مشتمل بر 23 اتاق بستری بیمار که 4 اتاق تک تخته ، 16 اتاق دو تخته و 3 اتاق 3 تخته و اتاق ایزوله می باشد. درب ورودی بخش در قسمت میانی بخش بین دو نیم بال قرار گرفته است پله های خروج اضطراری مقابل درب ورودی بخش قرار دارد. این پله های اضطراری بر کلیه طبقات و زیر زمین که پارکینگ در آنجا واقع شده راه دارد و آسانسور جهت انتقال و جابجایی بیماران و نوزادان از اتاق عمل به بخش و کنار درب ورود واقع شده است .

کلیه اتاقهای بخش مادران مجهز به سیستم تهویه و سرمایش و گرمایش می باشند در تمامی اتاقهای بخش سرویس بهداشتی فرنگی و حمام جهت رفاه حال بیماران وجود دارد، کلیه تختهای بیماران دارای تخت همراه می باشند. لازم به ذکر است که پزشکان متخصص و فوق تخصص زنان و زایمان و نازایی بخش مادران بیمارستان آریا از اساتید برجسته ومعتبر در سطح استان می باشند که تعدادی از آنها از بدو تاسیس بیمارستان آریا در این مرکز حضور داشتند .کادر درمانی بخش از مامایی تشکیل شده است.

اتاق ادمیت نوزادان نیز در بخش مادران واقع شده است که در اتاق نوزادان نیز پرسنل ماما انجام وظیفه می نمایند بخش نوزادان بیمارستان به دلیل ارائه خدمات با کیفیت بالا و آموزشهای مستمر به مادران در ارتباط با نوزادان و شیردهی دارای لوح دوستدار کودک می باشد نوزادان این بخش توسط گروه مجزایی از پزشکان متخصص و فوق تخصص  اطفال شهر که من جمله دکتر کیخایی رئیس نظام پزشکی استان نام برد ، ویزیت و معاینه می گردند.